PARDUS

Page tree

Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Evince (Belge Görüntüleyici)

Pardus'un öntanımlı belge göstericisidir. Şifreli ve şifresiz PDF belgelerini açabilir, vurgu ve notlar eklemenize izin verir. Dosyaların yönünü değiştirebilir veya sunum kipinde görüntüleyebilirsiniz.

PDF’nin yanı sıra PostScript (.ps), Çok-Sayfalı Tiff, DVI, DjVu (.djvu, djv), Çizgi Roman Arşiv (.cbr ve .cbz), Open XML Paper Specification (.oxps, .xps) biçimlerini de destekler.

Pardus Yazılım Merkezi aracılığı ile kurulabilir.

Okular

Parola korumalı belgeleri açabilir, vurgu ve notlar eklemenize izin verir. Not ekleme konusunda Evince uygulamasından çok daha gelişmiştir. Dosyaların yönünü değiştirebilir veya sunum kipinde görüntüleyebilirsiniz.

PostScript, Tiff, CHM, DjVu gibi çok çeşitli biçimleri destekler. Bunların arasında EPUB biçimi de bulunmaktadır.

Pardus Yazılım Merkezi aracılığı ile kurulabilir.

Master PDF Editor

Kapalı kaynak bir uygulama olup, kimi özelliklerini kullanmak için ticari sürümünü satın almak gerekmektedir. Şifreli ve şifresiz belgeleri açabilir, vurgu ve notlar ekleyebilir, eklenmiş not ve vurguları kaldırabilirsiniz. Yeni PDF sayfaları ekleyebilir veya silebilirsiniz.

PDF belgelerine parola ekleyebilir, eklenmiş parolaları kaldırabilir ya da filigran (watermark) ekleyebilirsiniz. Ticari sürüme sahip değilseniz kayıtlı olmayan kopya filigranı eklemektedir. 

Pardus Yazılım Merkezi aracılığı ile kurulabilir.


İlişkili makaleler