PARDUS

Page tree

Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Aşağıdaki anlatım yazıcının fiziksel olarak Pardus işletim sistemi yüklü olan bilgisayara bağlı olması senaryosu üzerinden yapılmıştır.

  • Pardus bilgisayarda yazıcının mutlaka paylaşıma açık olması gereklidir. ( Pardus-Pardus Bilgisayarlar Arası Yazıcı Paylaşımı içeriği ile kontrol edilebilir. )
  • Windows bilgisayarda internet tarayıcıya "pardus pc ip numarası:631 " yazılarak yazıcının tam ismine ulaşılması gerekmektedir.

  • Sıralanan yazıcı veya yazıcılardan kullanmak istediğimiz yazıcının üzerine tıklayarak tarayıcı üzerinde gözüken tam ismi kopyalanır.

  • Windows yazıcı ekleme alanına gelerek görseldeki seçim alanına daha önce kopyaladığımız yazıcı ismi yapıştırılak araştır/browse seçimi gerçekleştirilir.

Gelen ekranda ilgili marka ve model seçilir ve ilerlenir. Yazıcının sürücüsü mevcut değilse internet üzerinden indirmek gerekebilir.

  • İşlemler adımları izlenerek kurulum tamamlandığında yazıcı kullanıma hazır hale gelecektir.  • No labels

2 Comments

  1. Anonymous

    Merhaba. Yukarıda resimli olarak anlatılan ve güzelce ifade edilmiş basamakları uyguladıktan sonra windows işletim sistemindeki bilgisayara yazıcı paylaşımını yapıyoruz. Ancak bunu yaptıktan sonra windowstan herhangi bir belge yazıcıya gönderildiğinde iki sayfalık ve içeriğinde kodlar, yazıcının ve belgenin isim ve özelliklleri olan bir çıktı geliyor. İstenen sayfalar çıktı olarak alınamıyor. Bu hatanın düzeltilmesi için ne yapabiliriz.

  2. Selamlar, windows da düzgün çıktı verirken paylaşım sonrası mı bozulma yaşandığı gözlenmektedir?