PARDUS

Page tree

Argox (0S-214, OS-214 PLus, Cp-2140 model) barkod yazıcının Pardus İşletim sistemi üzerinde kurulum adımları aşağıdaki gibidir.


 1. Yazıcı kurulumuna başlamadan önce https://www.neodynamic.com/downloads/wcpp/wcpp2.aspx adresinden  wcpp-2.0.16.229-amd64.deb paketi indirilerek kurulur. Yazıcı bu web istemci aracılığıyla iletişimi sağladığı için kurulumu zorunludur. Ayrıca linkte belirtilen versiyon kurulmalıdır. (Üst sürümlerinde hata gözlemlenmektedir.)
 2. Öncelikle yazıcının linux uyumlu sürücüsünün indirilmesi gerekmektedir. Cihazın sürücülerini http://www.argox.com/product adresinden indirebilirsiniz.
 3. İnen sıkıştırılmış dosya açılır.  4. Sürücülerle birlikte gelen "rastertoargox" dosyasının usr/lib/cups/filter lokasyonuna kopyalanması gerekmektedir.
  cp rastertoargox /usr/lib/cups/filter


 5. İçerisindeki install dosyası yetki verilerek çalıştırılır. Bu işlemlerin sonunda sürücülerin tamamı sisteme yüklenmiş olur. 6. Bu işlemler tamamlandığında yazıcı sürücüsü hariç olarak belirtilerek kurulur.

  Yazıcı ayarları > ekle > barkod yazıcı seçiilerek devam edilir

          

ppd dosyasını sağlayın seçimi ile ilgili ppd dosyası seçilir

        

İleri seçimi ile kurulum tamamlanır.

        

Yazıcınız artık kullanıma hazır.

 • Cihazın otomasyon sistemlerine bağlantılı olarak kullanılabilmesi için yazılım içerisinde bir profil tanımlanması gerekebilir. Profil ve yazıcı ismi birebir aynı olmalıdır.
 • Argox barkod yazıcılar için kalibrasyon yazılım ile yapılamamaktadır.  Kalibrasyon ihtiyacını ortadan kaldırmak için cihaz fiziksel olarak açılır, yan yana bulunan 5 sıralı pinden 2. ters yöne çevrilir, problem kalıcı olarak çözülür. (tarafımızca test edilmiştir.)