PARDUS

Page tree

Skip to end of metadata
Go to start of metadata

1.https://www.eba.gov.tr/ adresine girilir  öğretmen girişinden mebbis şifresi veya edevlet şifresi ile ebada oturum açılır.2. Kullanıcı işlemleri menüsünden usb bellek için  şifre oluşturulur. Bu şifre yanlızca etausb kayıt programında kullanılacaktır.  Etausb kayıt programı yüklü olmayanlar Apper mağazası üzerinden yükleme yapabilirler.


3. Eta Usb Kayıt uygulaması açılır. Tc Kimlik Numarası kısmı doldurulur. Şifre kısmına https://www.eba.gov.tr/ da usb için oluşturduğumuz şifre buraya yazılır.

Etap kullanıcı Adı Kısmına öğretmenin adı yazılır. Etap şifre kısmına ise usb bellek olmadan kullanıcının oturumu açabilmesi için kullanacağı şifre yazılır. Birden fazla bellek takılıysa usb cihazı kısmından ilgili bellek seçilir ve oluştur kısmına basılır.


Not:

  1. Eğer bu bellek daha önce kaydedilmiş uyarısı alıyorsanız. Birçok usb bellek tek bir seri numaradan çıkmıştır bu yüzden kaydedilemez. Bu hata genelde firmaların hediye ettiği belleklerde görülmektedir.
  2. Usb salt okunur hatası alırsanız. Etkileşimli tahtayı kapatıp açın. Sorun devam ediyorsa usb belleğin isminde türkçe karakter olmadığına dikkat edin. Yine sorun devam ediyorsa belleği başka bir bilgisayarda fat32 dosya türünde formatlayın. 
  • No labels